Zwierzęta i dieta

Świat jest fascynującym skupiskiem organizmów, które poprzez swoje funkcjonowanie nadają charakter naszej planecie. Człowiek jest z całą pewnością stworzeniem wyjątkowym i doskonałym – obdarzonym inteligencją, a co za tym idzie umiejętnością podporządkowywania sobie przyrody.

Oczywiście te możliwości naszego gatunku są poważnie ograniczone i wcale nie jest tak, że nad wszystkim jesteśmy w stanie panować. Coś jednak umiemy, a na pewno umiemy badać otaczające nas środowisko.

Zwierzęta ze swoją różnorodnością są jednym z najwdzięczniejszych obiektów do analiz. Ludzie w wielu aspektach swego życia są od zwierząt zależni i potrafią je tak wykorzystać, by odnieść z tego tytułu korzyści.

Przykładem jest rolnictwo, gdzie hodowla zwierząt stanowi jedną z ważniejszych gałęzi. Potrzebujemy bowiem produktów zwierzęcych, takich jak nabiał czy mięso.

Niektórzy jednak świadomie rezygnują z tych składników diety powodowani z reguły względami etycznymi oraz ideologicznymi. Obecne są jednak pytania o to, czy takie ograniczenia w diecie mają dobry wpływ na organizm człowieka.

meble.gorące.com.pl