WSZYSTKO O PSACH

ZOOLOGICZNY24.COM.PL

Jakiego psa wybrać?

Zastanawiałeś się kiedyś nad tym aby w Twoim mieszkaniu pojawił się nowy domownik w postaci psa? Świetnie! Dzisiaj pragniemy przedstawić 10 ras psów, które cieszą się największą popularnością wśród polaków.

Jaką rasę psa wybrać?
FCI (największa, międzynarodowa federacja kynologiczna) klasyfikuje kilkaset ras psów. Wybór nie jest łatwy. My jednak postanowiliśmy sporządzić subiektywną listę 10-ciu ras spośród których na pewno wybierzesz swojego pupila.

 1. Chihuahua
  Szukasz niewielkiego psa, którego cechować będzie wrażliwość, wierność i lojalność? Postaw na Chihuahuę! To rasa, którą cechuje ogromne przywiązanie do właściciela, nieprzeciętna inteligencja i przede wszystkim – niewielka masa ciała. Chihuahua waży bowiem zaledwie 1-3 kilogramy i dosłownie mieści się do torebki. Rasa ta mimo swoich gabarytów nie jest typowym kanapowcem. Uwielbia ruch, treningi i aktywne zabawy.
 1. Owczarek Niemiecki
  Owczarek Niemiecki to pies, który polecany jest głównie osobom, które mają dosyć spore podwórko. Wszakże, życie w bloku może być dla niego zbyt nudne i może skutkować różnymi destruktywnymi działaniami. Popularny „Wilczur” oferuje nam świetne stróżostwo, prawdziwą przyjaźń i nieustaną chęć pomocy. Czy można oczekiwać czegokolwiek więcej? No może nieco łatwiejszej pielęgnacji.
 1. Maltańczyk
  Maltańczyk to rasa, która polecana jest głównie rodzinom z dziećmi, które poszukują psów do towarzystwa. Wszak, spośród typowych „teacup” jest psem najbardziej wyrozumiałym i cierpliwym. Te niewielkie białe psy są w dodatku troskliwe, wierne, lojalne i inteligentne. Bywają jednak bardzo szczekliwe i uparte, dlatego też decydując się na tego psa musimy mieć świadomość, że może on być niemałym wyzwaniem jeśli chodzi o wychowanie.
 1. Yorkshire Terrier
  Co do tego, że York to jedna z najpopularniejszych ras psów nie ma żadnych wątpliwości. Dlaczego warto wybrać tego psa? Przede wszystkim Yorki to psy świetne dla alergików (ich włos jest bardzo podobny do ludzkiego), szybko się przywiązują i raczej cieszą się dobrym zdrowiem. Ich wadą jest jednak niewielka skłonność do nauki, szczekliwość i upartość. Mogą bywać problemowe w wychowaniu.
 1. Labrador
  Labradory to psy o wielkim sercu. Każdą, nawet nieznajomą i groźnie wyglądającą osobę – chętnie utulą i „wycałują”. To psy, które kompletnie nie nadają się na stróża. Są dedykowane rodzinom z dziećmi, gdyż cechuje je nieprzeciętna wyrozumiałość i cierpliwość. Warto również odnotować, że jest to rasa, której inteligencję można określić mianem nieprzeciętnej.
 1. Husky
  Jesteś aktywny i masz dużo czasu dla swojego pupila? Doskonałym wyborem może okazać się Husky. Pamiętaj jednak, że psy tej rasy wymagają codziennej dawki ruchu, treningów i ćwiczeń (także umysłowych). Husky może mieszkać na podwórku, gdyż ma wysoką tolerancję na niskie temperatury.
 1. Shih-tzu
  Kolejny kanapowiec w naszym zestawieniu, a konkretniej Shih-tzu, czyli pies o jedwabistym włosie. Niesamowicie towarzyski i przyjacielsko nastawiony – zarówno do ludzi, psów, jak i przedstawicieli innych gatunków. Jego jedyną wadą jest to, że… bywa uparty. Ponadto, pielęgnacja jego sierści bywa więcej, niż wymagająca.
 1. Golden
  Golden Retriever to pies o wielkim sercu. Podobnie jak Labrador – nie nadaje się na stróża, bo uwielbia każdego człowieka. Zabawa, pieszczoty i ćwiczenia – na to wszystko musisz znaleźć czas dla tej rasy. W podzięce otrzymasz bezgraniczną miłość i troskę.
 1. Sznaucer
  Sznaucery to psy w których można bardzo szybko się zakochać. Pocieszne, energiczne, a zarazem temperamentne i uparte. Mają jednak w sobie to „coś” co przyciąga uwagę i powoduje, że chcemy się z nimi bawić, pieścić i przytulać.
 1. Bokser
  Mimo groźnego wyglądu boksery to psy, które całe życie zachowują się jak małe, słodkie szczeniaki. Zmieniają się dopiero na starość. Wymagają sporej ilości ćwiczeń, są świetnymi stróżami. Odnajdują się zarówno w bloku, jak i na podwórku. Warto jednak wiedzieć, że jest to rasa z którą dosyć często będziemy pojawiać się u weterynarza.

Next Post

Leave a Reply

© 2019 WSZYSTKO O PSACH

Theme by Anders Norén