WSZYSTKO O PSACH

ZOOLOGICZNY24.COM.PL

Małe rasy psów

Edward Abbey powiedział kiedyś, że nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego Cię po twarzy. Nie sposób się z tym nie zgodzić! Psy z natury są szczere, oddane i wierne. A kiedy na dodatek są słodkie… Dzisiaj pragniemy przedstawić pięć ras psów, które zawsze wyglądają jak szczeniaczki. Mowa o psach torebkowych, tzw. „teacup dogs”.

Chihuahuamały „wielki” pies
Chihuahua to najmniejszy pies świata. Osobniki tego gatunku osiągają wagę maksymalną w wysokości zaledwie trzech kilogramów! I choć uwielbiają wylegiwać się na kanapie, to nie można określić ich tylko mianem psów ozdobnych.

Chihuahua to niezwykle pojętny uczeń dla którego nie straszne są zawody kynologiczne. Ten mały pies ma „wielkie” serce. Bardzo mocno przywiązuje się do swojego właściciela. Można wręcz powiedzieć, że nie potrafi bez niego żyć. Wymaga sporej uwagi, zabaw i przytulania.

Chihuahua jest psem delikatnym, dlatego też niezbyt dobrze dogaduje się z dziećmi. Nieprawidłowa socjalizacja tego psa może skutkować nadmierną lękliwością. Bywa hałaśliwa.

Szpic miniaturowysłodki pluszak?
Szpic miniaturowy to pies, który przyciąga uwagę dosłownie każdego. Jego spiczasty, puchaty pyszczek sprawia wrażenie jakby nie był naturalny. Najmniejszy z rodziny szpiców, „Pomeranian” jest niezwykle ciepłym i przyjaznym zwierzakiem. Uwielbia spędzać czas z ludźmi, doskonale odnajduje się na kolankach.

Jest dosyć inteligentny, ale bywa uparty. Dlatego też, wskazana jest nauka już od wieku szczenięcego. Szpic miniaturowy uwielbia być w centrum uwagi. Pomeraniany są psami bardzo czujnymi. Każdy przechodzień zostanie skwitowany głośnym szczekaniem. Bywa bardzo nieufny.

Japoński Chinpies królewski
Japoński Chin to rasa, która może pochwalić się królewskim rodowodem. Mierzący do 25 centymetrów pies (wysokość) jest wspaniałym towarzyszem. To prawdziwy przyjaciel, który nie chce opuszczać swojego właściciela na krok.

Najlepiej czuje się w otoczeniu znajomych mu osób. Bywa nieufny w stosunku do nieznajomych. Raczej toleruje dzieci, ale ze względu na swoje gabaryty – nie może być popychany, szturchany czy noszony. Dlatego też, kontakt z najmniejszymi dziećmi powinien być mocno ograniczony.

Chin Japoński nie jest rasą najbardziej pojętną, ale bez problemu nauczy się podstawowych komend, czystości i posłuszeństwa.

Maltańczykchmurka słodkości
Maltańczyki to jedne z najpopularniejszych ras psów w Polsce. Nie ma w tym nic, co mogłoby dziwić – to naprawdę piękne i mądre psy. Występują tylko i wyłącznie w białym umaszczeniu.

Określany mianem najstarszej rasy psów, Maltańczyk najprawdopodobniej pochodzi z wyspy Malta (stąd nazwa). Według licznych źródeł – już od samego początku Maltańczyki traktowane były jako psy ozdobne i do towarzystwa. Ich przeznaczenie nie zmieniło się przez setki lat.

Dzisiaj, Maltańczyk to nie tylko pies do towarzystwa. To także doskonały stróż – czujny czworonóg zasygnalizuje każdy szmer i hałas za drzwiami. Niestety, przez to Maltańczyki bywają naprawdę hałaśliwe.

Yorkshire Terrierprzywiązany malec
York to niezwykle popularna rasa psów. Według licznych źródeł – w Polsce więcej jest tylko Owczarków Niemieckich i kundelków. Dlaczego tak często właściciele decydują się właśnie na ten wybór?

York poza słodkim wyglądem to pies, który może stać się naprawdę wyjątkowym towarzyszem. Co więcej, spośród małych ras – zazwyczaj żyje najdłużej (nawet do 15-16 lat).

 

 

 

 

Next Post

Previous Post

Leave a Reply

© 2020 WSZYSTKO O PSACH

Theme by Anders Norén