WSZYSTKO O PSACH

ZOOLOGICZNY24.COM.PL

Maltańczyk – wychowanie – tresura – szkolenie

Maltańczyk to pies o zdecydowanie mocniej osobowości, uwielbiający zabawę. Rasa ta cechuje się olbrzymią inteligencją i bardzo dobrą pamięcią. Szybko zapamiętuje wydawane przez właściciela rozkazy. Ich usposobienie jest łagodne, nie wykazują skłonności do agresji, a co za tym idzie są z reguły posłuszne.

Maltańczyk – podatny na szkolenie

Maltańczyki należą do psów, które poprzez obserwację szybko się uczą. Z łatwością przychodzi im przyswajanie nowych umiejętności. Jeśli właściciel poświęci maltańczykowi w latach szczenięcych dużo uwagi i cierpliwości, to pies szybko nauczy się dyscypliny. Proces wychowywania oczywiście powinno się rozpocząć tak wcześnie, jak to tylko możliwe. Starania poczynione na początku przełożą się na to, że pupil będzie posłusznym przyjacielem właściciela w późniejszych latach.

Nie można być nerwowym

W stosunku do psów tej rasy absolutnie nie powinno być się agresywnym ani porywczym. Podczas szkolenia zabronione jest stosowanie krzyku. W ten sposób psa nie nauczymy niczego, a jedynie możemy doprowadzić do pogorszenia stanu psychicznego naszej pociechy.

Maltańczyki to psy inteligentne, a ich podatność na szkolenie jest bardzo wysoka. Należy pamiętać o tym, że ich nieprawidłowe wychowanie i socjalizacja może doprowadzić do tego, że pupil wejdzie nam na głowę. W związku z tym warto poświęcić mu dużo uwagi i ciepła, a na pewno się odwdzięczy.

Jak powinien wyglądać proces nauki Maltańczyka?

Przede wszystkim trzeba łagodnie i cierpliwie uczyć psiaka podstawowych komend, od samego początku, kiedy zawita on w naszym domu. Zwlekanie nie jest wskazane, ponieważ im pies będzie starszy, tym trudniej będzie go nauczyć zamierzonych reakcji i zachowań.

Szkolenie psów z rasy „do towarzystwa”

Szkolenie psów z tej grupy zazwyczaj nie przynosi większych problemów. Wymagane są niezbędne podstawy takie, jak podstawowa znajomość szkolenia psa i wychowanie szczeniaka.

Prostota szkolenia opiera się o to, że nie posiadają one instynktu myśliwskiego, a co za tym idzie brak u nich dużej ilości wrodzonych popędów (niekiedy może to stanowić małym problem). Kolejną cechą ułatwiającą szkolenie jest to, że psy te są towarzyskie i same dążą do bliskiego kontaktu z człowiekiem. Maltańczyki nie są agresywne, a przede wszystkim wykazują się wysoką inteligencją i szybko przyswajają wiedzę. Wymagają jedynie cierpliwości.

Zasady pozytywnego szkolenia

Wykorzystując zasady pozytywnego szkolenia psów z zastosowaniem wielu nagród, pochwał, smakołyków można bardzo szybko nauczyć psa podstawowych komend, jak np. „siad”, „zostań”, „na miejsce”. Ważne jest by nagradzać psa za pozytywne działanie, aniżeli karać za negatywne. Kiedy zaobserwujemy złe nawyki w zachowaniu psa szkolenie może być trudniejsze i potrwać znacznie dłużej, ale dalej kluczowym słowem jest cierpliwość.

Next Post

Previous Post

Leave a Reply

© 2020 WSZYSTKO O PSACH

Theme by Anders Norén