WSZYSTKO O PSACH

ZOOLOGICZNY24.COM.PL

Popularne rasy psów

Ponad połowa Polaków ma minimum jedno zwierzę. Największą popularnością cieszą się psy. Czworonogi te, uważane są nie tylko za najlepszych przyjaciół, ale także wiernych, posłusznych i oddanych towarzyszy.

Pies to zwierzę domowe, które nie tylko kocha, ale i jest kochane. Badania dowodzą, że właściciele zwierząt najbardziej przywiązują się właśnie do potomków Wilków.

Czy wiesz jaka jest najpopularniejsza rasa psa?
Najliczniejszą grupą czworonogów, które występują w Polsce są psy nierasowe. Tzw. kundelki i psy w typie rasy, stanowią więcej niż połowę wszystkich czworonogów.

Dzisiaj przygotowaliśmy dla Państwa zestawienie pięciu najpopularniejszych ras psów:

Miejsce numer 5: Golden Retriever
Goldeny to psy, które cechuje bardzo wysoka podatność na szkolenia. Dzięki temu, z powodzeniem wykorzystywane są w ratownictwie, policji i innych służbach. Posłuszne, inteligentne i oddane.

Uwielbiają uwagę człowieka i pracę. W momencie, kiedy nie mają dobrze wypełnionego grafika – mogą stwarzać niemałe problemy. Ich codzienna dawka aktywności fizycznej nie może być mniejsza niż 2-3 godziny.

Miejsce numer 4: Maltańczyk
Maltańczyki to niewielkie psy o białym umaszczeniu. Ich popularność to zasługa nie tylko słodkiego wyglądu, ale także sporej inteligencji. Maltańczyk, jako najstarszy pies ozdobny – jest typowym kanapowcem. Nie powinno to jednak zmylić właścicieli – potrzebuje solidnej dawki ruchu każdego dnia.

Maltańczyk to pies, który świetnie czuje się w gronie innych ludzi. Doskonale dogaduje się z dziećmi – jest wyrozumiały i mimo niewielkich gabarytów – odporny na ciągnięcie, szturchanie czy próby złapania w ręce.

Miejsce numer 3: Yorkshire Terrier
York to rasa, która w dzisiejszych czasach oznaczona jest jako „Ozdobna i do towarzystwa”. Jednakże, nie zawsze to było. Pierwotnie, te niewielkie psy z rodziny terierów były znakomitymi szczurołapami. Wykorzystywano jest również w zwalczaniu innych, niewielkich gryzoni.

Dzisiaj Yorkie to typowy pies torebkowy. Nie należy jednak zapominać, że ten kanapowiec potrzebuje sporej dawki ruchu i szkolenia. W przeciwnym wypadku – może się okazać naprawdę nieznośny w przyszłości.

Miejsce numer 2: Labrador Retriever
Labradory to psy, których popularność nie jest żadnym przypadkiem. Niesamowicie mądre, wyrozumiałe i przyjazne czworonogi są bardzo często wybierane przez rodziny z dziećmi.

O Labradorach mówi się, że nie byłyby w stanie skrzywdzić nawet muchy. Doskonale dogadują się bowiem ze wszystkim – obcymi, przedstawicielami innych gatunków, kotami oraz psami.

Labrador ze względu na swoje umiejętności bardzo często wykorzystywany jest w pracach ratowniczych.

Miejsce numer 1: Owczarek Niemiecki
W Polsce numerem jeden jeśli chodzi o psy rasowe jest owczarek niemiecki. To pies pracujący, który nie tylko będzie dobrym pasterzem czy stróżem. Odnajdzie się również w roli obrońcy czy ratownika (powszechnie wykorzystywany w pracy Policji i służb ratowniczych).

Owczarek niemiecki to rasa o której bez cienia wątpliwości można powiedzieć, że jest przyjazna wobec wszystkich tych, których akceptuje właściciel. Nie mniej jednak, bywa zdystansowany w stosunku do nieznajomych, co czyni go świetnym stróżem.

 

Next Post

Previous Post

Leave a Reply

© 2019 WSZYSTKO O PSACH

Theme by Anders Norén